Awarie opon mają to do siebie, że całkiem szybko jest je naprawić – na 100% z użyciemnależytego urządzenia. W gruncie rzeczy, są i tacy, którzy w każdej chwili pragną kupić nowiuteńką oponę (lub a także zestaw, jeśli zostały zniszczone), ale ludzie spoglądający na życie pod względem finansowym zapewne skierują się do serwisu wulkanizacji, żeby taką rozerwaną oponę zakleić.
Należy przy tym podkreślić, że wcale nie potrzeba niesłychanie dużo, by oponę zepsuć wręcz podczas zwykłej drogi po mieście a także niekoniecznie zależne jest to od spostrzegawczości prowadzącego. Wystarczy zwykły przypadek, przejechanie przez dowolny nieoszlifowany kamyk, okruchy potłuczonej butelki szklanej, lub także np niefrasobliwe przetarcie się oponą o krawężnik w momencie wymijania czegoś.
Po co więc kupować nową oponę, skoro istnieje warsztat wulkanizacji i ma możliwośćodratować tobie zniszczoną? Na pewno, wszystko zależy od rodzaju awarii. Jeżeli jest ono niskie na małej powierzchni, to przeważnie wystarczy tak zwana wulkanizacja na zimno, którą robi znacząca większość, nawet małych serwisów.
Jeśli jednakże opona jest znacznie rozszarpana,uszkodzona lub nacięta na znaczącej powierzchni, to konieczna już będzie wulkanizacja na gorąco. Jest to rozwiązanie właściwsze z technicznego punktu widzenia, bardziej ustabilizowane wytrzymałościowo, ale też mające wyższą cenę oraz rzadziej oferowane.

Istnieje możliwość być również tak, że opona całkiem nie nadaje się do naprawienia, wtedy pozostaje marketing opon używanych oferowanych poprzez serwis sprzedaż opon używanych białystok.