Ciekawostki

Filmy, które warto obejrzeć cz. 11

„47 roninów” 2013

Samuraje? Intryga? Zemsta? Czas na „47 roninów”!

Japonia, początek XVIII w. Wpływowy urzędnik z dworu szoguna, lord Kira, z pomocą czarownicy Mizuki doprowadza do śmierci księcia Asano. Przejmuje władze, więzi córkę władcy Miko i wypędza jego 300 samurajów. Po roku 47 roninów powraca, aby pomścić swojego zmarłego mistrza.

Kto postanowił powrócić? Czy roninom uda się zemścić? Czy Kira straci władzę?

„Oszukać przeznaczenie” 2000

Horror? Wizje? Igranie z przeznaczeniem? Czy można „Oszukać przeznaczenie”?

Alex Browling podczas wycieczki klasowej do Paryża ma wizję wypadku lotniczego, którego nikt nie przeżywa. Przez panikę ratuje kilkoro kolegów z klasy, a pozostali giną w przewidzianym wypadku. Nikt nie rozumie, jak Alex to przewidział, ale po kolei zaczynają umierać.

Jaki los czeka ocalałych? Czy będą ginąć losowo? Czy ktoś ucieknie śmierci?

„Barbie z Jeziora Łabędziego” 2003

Stare, dobre bajki? Dziewczyńskie klimaty? Adaptacja pięknego baletu? To wszystko znajdziecie w „Barbie z Jeziora Łabędziego”!

Pewnego dnia córka piekarza Odetta spotyka w swojej wiosce jednorożca. Zauroczona podąża za nim i trafia do zaklętego lasu. Aby uwolnić zaplątanego jednorożca, wyjmuje ze skały ostry kryształ i pomaga mu. Przepowiednia mówi, że kto wyjmie kryształ, ten pokona złego czarnoksiężnika Rothbarta. Odetta nie chce podążać za przepowiednię i próbuje wrócić do domu, ale po drodze spotyka Rothbarta, który rzuca na nią klątwę.

Czy Odetta pokona czarnoksiężnika i zdejmie klątwę? Czy Rothbart znajdzie jakiś sposób, aby pokonać dziewczynę? Jakie pięknie potrafi tańczyć Odetta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *