Uncategorized

Filmy, które warto obejrzeć cz. 5

Potrzebujesz czegoś do myślenia?

Czy potrzebujesz czegoś do pobudzenia mózgu? Nie ma problemu! O to 3 filmy, które skłonią cię do myślenia.

Stowarzyszenie Umarłych Poetów (1989)

Poezja? Bunt? Podążanie za marzeniami? Jak zobrazowało to „Stowarzyszenie”?

Grupa uczniów Akademii Weltona, szkoły z ogromnymi tradycjami, po wpływem nowego nauczyciela języka angielskiego zakłada sekretny związek, w którym odkrywa piękno zapomnianych utworów. Chłopcy przestają być potulnymi dziećmi i zaczynają realizować własne marzenia.

Czy uda im się spełnić marzenia? Ile są w stanie poświęcić, aby osiągnąć to, czego pragną? Jak odbije się to na ich nowym nauczycielu?

Wodzirej (1977)

Lubisz stare polskie filmy? Chcesz znać realia dawnego PRL-u? Zastanawiałeś się kiedyś nad moralnością swoich decyzji? „Wodzirej” ci w tym pomoże!

Wodzirej Lutek Danielak znajduje się na dole hierarchii konferansjerów. Pragnie szybko wbić się na szczyt i uważa, że poprowadzenie prestiżowego balu pomoże mu w tym. Zaczyna powoli wykorzystywać niemoralne zagrania.

Czy uda się Lutkowi osiągnąć cel? Do czego posunie się? Czy jest odosobnionym przypadkiem w swoim świecie?

Filozofowie (2013)

Filozofowanie? Apokalipsa? Moralność? To wszystko składa się na „Filozofów”!

Przed zakończeniem roku w wyższej szkole w Dżakarcie nauczyciel filozofii postanawia zrobić eksperyment z uczniami. Zamierzają zrobić symulację apokalipsy. Każdy z uczniów losuje zawód, a potem z dwudziestu osób jest wybrana dziesiątka, która pozostanie w bunkrze i będzie musiała odbudować cywilizację.

Jakie decyzję będą musieli podjąć uczniowie, aby przejść próbę? Czy uda im się stanąć na wysokości zadania? Na jakie przeszkody natrafią?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *