Uncategorized

Filmy, które warto obejrzeć cz. 5

Potrzebujesz czegoś do myślenia?

Czy potrzebujesz czegoś do pobudzenia mózgu? Nie ma problemu! O to 3 filmy, które skłonią cię do myślenia.

Stowarzyszenie Umarłych Poetów (1989)

Poezja? Bunt? Podążanie za marzeniami? Jak zobrazowało to „Stowarzyszenie”?

Grupa uczniów Akademii Weltona, szkoły z ogromnymi tradycjami, po wpływem nowego nauczyciela języka angielskiego zakłada sekretny związek, w którym odkrywa piękno zapomnianych utworów. Chłopcy przestają być potulnymi dziećmi i zaczynają realizować własne marzenia.

Czy uda im się spełnić marzenia? Ile są w stanie poświęcić, aby osiągnąć to, czego pragną? Jak odbije się to na ich nowym nauczycielu?

Wodzirej (1977)

Lubisz stare polskie filmy? Chcesz znać realia dawnego PRL-u? Zastanawiałeś się kiedyś nad moralnością swoich decyzji? „Wodzirej” ci w tym pomoże!

Wodzirej Lutek Danielak znajduje się na dole hierarchii konferansjerów. Pragnie szybko wbić się na szczyt i uważa, że poprowadzenie prestiżowego balu pomoże mu w tym. Zaczyna powoli wykorzystywać niemoralne zagrania.

Czy uda się Lutkowi osiągnąć cel? Do czego posunie się? Czy jest odosobnionym przypadkiem w swoim świecie?

Filozofowie (2013)

Filozofowanie? Apokalipsa? Moralność? To wszystko składa się na „Filozofów”!

Przed zakończeniem roku w wyższej szkole w Dżakarcie nauczyciel filozofii postanawia zrobić eksperyment z uczniami. Zamierzają zrobić symulację apokalipsy. Każdy z uczniów losuje zawód, a potem z dwudziestu osób jest wybrana dziesiątka, która pozostanie w bunkrze i będzie musiała odbudować cywilizację.

Jakie decyzję będą musieli podjąć uczniowie, aby przejść próbę? Czy uda im się stanąć na wysokości zadania? Na jakie przeszkody natrafią?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *