Ciekawostki

Filmy, które warto obejrzeć cz. 8

„Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej Pioruna” 2010

Mity greckie w współczesnym świecie? Akcja? Przygoda? Poznajcie „Percy’ego”!

Pewnego dnia Percy musi uciekać z mamą i najlepszym przyjacielem Groverem do tajemniczego Obozu Herosów. Tam dowiaduje się, że jest synem Posejdona i zostaje oskarżony o kradzież Pioruna Zeusa. Musi wyruszyć w niebezpieczną podróż, aby oczyścić się z zarzutów.

Kto ukradł Piorun? Jakie wyzwania czekają go po drodze? Jak wyglądałyby postacie z mitów w współczesnym świecie?

„Kung Fu Panda” 2008

Kung-fu? Przeciętny bohater? Komedia dla całej rodziny? Pokochasz „Kung Fu Pandę”!

Po pragnie zostać wielkim wojownikiem kung-fu, ale w rzeczywistości jest kochającym jeść synem właściciela restauracji z kluskami. W pobliskiej świątyni odbywa się ceremonia wyboru Smoczego Wojownika. Po spóźnia się i próbuje za wszelką cenę dostać się do świątyni. Kiedy w końcu mu się udaje, to właśnie on zostaje wybrany jako Smoczy Wojownik.

Jak zareagowali na ten wybór adepci i mistrzowie świątyni? Czy Po zdoła nauczyć się ukochanego kung-fu? Jakie wyzwania czekają na niego?

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” 2016

Czarodzieje? Niezwykłe stworzenia? Tajemnicze morderstwa? To wszystko w „Fantastycznych zwierzętach (…)” i jeszcze więcej!

Czarodziej Newt Skamander przybywa do Nowego Jorku. W wyniku nieszczęśliwego wypadku jego walizka z magicznymi zwierzętami zostaje wymieniona z walizką zwykłego mugola Jacoba Kowalskiego. Kiedy magiczne zwierzęta uciekają z walizki, czarodziej i mugol muszą połączyć siły, aby je odnaleźć i złapać.

Czy uda im się znaleźć wszystkie zwierzęta? Jakie okazy trzymał w swojej walizkę Newt? Z jakimi problemami boryka się nowojorskie Ministerstwo Magii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *