Literatura

Książki dla każdego cz. 2

Czy na pewno tylko dla pań?

Już w poprzednim artykule zauważyliśmy, że czytanie książek nie jest jedynie przeznaczone dla kobiet. Mężczyźni także mogą sięgnąć po książki, jeśli chcą. Chciałabym przedstawić kolejne 2 propozycje, które może przeczytać każdy, kogo zainteresują.

Suzanne Collins „Igrzyska Śmierci”

Chyba większość ludzi słyszała o tym tytule. Collins napisała słynną trylogię o państwie Panem, w którym raz do roku organizuje się Igrzyska Głodowe. W ramach zapłaty za Mroczne Dni 12 Dystryktów musi wystawić po 2 młodych trybutów (dziewczynę i chłopaka), aby stoczyli krwawy bój o przetrwanie ku uciesze Kapitolu.

Szesnastoletnia Katniss Everdeen jest pierwszą ochotniczką w Dystrykcie 12. Zamierzała uratować swoją dwunastoletnią siostrę, która została wylosowana, ale nie spodziewała się, że będzie gotowa zrobić wszystko, nawet udawać zakochaną, aby Peeta Melark przetrwał razem z nią.

„Igrzyska (…)” nie jest jedynie opowieścią o trójkącie miłosnym. Przestawiają system totalitarny, działanie mediów, biedę, zepsucie, walkę o przetrwanie, rewolucję i walkę o władzę. Można znaleźć mnóstwo szokujących i skłaniających do myślenia wątków.

J.R.R. Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Znana trylogia filmowa została stworzona na podstawie jednej XX-wiecznej książki. Adaptacja różni się bardzo od oryginału, ale główny wątek jest ten sam: Bilbo Baggins zostaje wynajęty przez drużynę Thorina jako włamywacz, aby odzyskać skarby krasnoludów przejęte dawno temu przez smoka Smauga. Pięknie napisana i zabawna powieść o pełnej przygód podróży może zauroczyć każdego. Tolkien stworzył niezwykły świat na podstawie staroskandynawskich legend, gdzie istnieje wiele niesamowitych wątków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *