Literatura

Książki dla każdego cz. 3

A jednak dla panów też

Już dwa razy zaznaczyłam, że czytanie książek nie jest jedynie dla pań. Chciałabym przedstawić kolejne 2 serie książek, które może przeczytać każdy.

J.K. Rowling „Harry Potter”

Chyba każdy słyszał o słynnym czarodzieju. Harry od zawsze mieszka u wujostwa Dursleyów, którzy nie traktują go dobrze. Są fanatykami normalności i za samo wypowiedzenie słowa „magia”, karzą swojego siostrzeńca.

Kiedy zbliżają się 11 urodziny Harry’ego, sowy przynoszą mu tajemnicze listy. Jego wuj próbuje za wszelką cenę ukryć coś przed Harrym, jednak w dniu jego urodzin przybywa ogromny, przerażający człowiek z różową parasolką i mówi mu, że jest czarodziejem. Tak przed Harrym otwiera się niezwykły świat czarodziejów.

Na tle niezwykłego nauczania magii w cudownym Hogwarcie rozgrywają się niewiarygodne przygody, którym towarzyszą zagadki, wyzwania, przyjaźń i utrata. Każdy po przeczytaniu chociaż jednego tomu żałuje, że w wieku jedenastu lat żadna sowa nie dostarczyła mu listu.

Rick Riordan „Kroniki rodu Kane”

Sadie i Carter Cane są dla siebie jak obcy ludzie. Po śmierci mamy siostra zamieszkała z dziadkami, a brat podróżuje po świecie z ojcem-archeologiem. Widują się tylko 2 razy w roku.

Kiedy zbliża się Boże Narodzenie, ich tata zabiera ich do muzeum w Londynie. Rodzeństwo jednak jeszcze nie wie, że ich ojciec zamierza uwolnić pięciu bogów egipskich, a oni będą musieli ocalić świat. Tylko… dlaczego nagle słyszą cudze głosy w swoich głowach? I kim są magowie z Domu Życia?

„Kroniki (…)” zostały oparte na mitologii egipskiej. Riordan po raz kolejny uczy mitów za pomocą świata pełnego porywających przygód, wyśmienitego humoru i różnorodnych wątków: wyzwania, zagadki, więzy krwi, poświęcenie, przepowiednia, śmierć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *