Literatura

Książki dla młodzieży cz. 2

Prezent? Dla siebie?

Prezent dla kogoś? Może dla siebie? To bez znaczenia! Te dwie książki dla młodzieży są idealne w obu przypadkach.

Blair Holden „Bad boy’s girl”

Romans z niegrzecznym chłopcem? Problemy licealne? Problemy życiowe? Te wszystkie trzy rzeczy pasują do Tessie O’Connell. Jej była najlepsza przyjaciółka zaczęła chodzić z jej sekretną miłością życia i zrobiła piekło z jej życia w szkole. Jej rodzice ciągle się kłócą, a brat siedzi na dnie butelki. Czy uda się jej przetrwać ostatni rok w liceum?

Cole Stone wraca po czterech latach. Kiedyś uprzykrzał jej życie, ale tym razem wywróci je do góry nogami. Dlaczego taki znany i szanowany bad boy chciałby się z nią przyjaźnić? Dlaczego tak bardzo chce z nią spędzać czas?

Wystarczy przeczytać książkę.

James Dashner „Więzień Labiryntu”

Ponura przyszłość? Dreszcz grozy? Niebezpieczeństwo? Thomas musiał przez to wszystko przejść. Budzi się w dziwnej windzie, ale nie pamięta niczego oprócz swojego imienia. Ta widna zabiera go do Strefy w środku ogromnego Labiryntu. Co miesiąc do tego miejsca przybywają zapasy i chłopak z wyczyszczoną pamięcią. Strefowcy stworzyli własne społeczeństwo w środku śmiertelnego Labiryntu i starają się znaleźć wyjście od trzech lat.

Thomas pragnie pomóc poszukiwać wyjścia, ale nikt nie chce dopuścić do tego Świeżaka. W wyniku podjętej decyzji udaje mu się przeżyć noc w Labiryncie i zabić Bóldożera. Kilka dni po jego przybyciu winda podjeżdża zbyt wcześnie i przywodzi nieprzytomnego Strefowca. Dziewczyna ma być ostatnia. Sytuacja zaczyna się pogarszać.

Czy uda im się wydostać z Labiryntu? Kto za tym wszystkim stoi? Po co mają przechodzić te wszystkie niebezpieczeństwa? Odpowiedzi znajdują się w jednym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *