Literatura

Książki dla młodzieży cz. 3

Prezent

Poszukujesz prezentu dla kogoś albo dla siebie? W takim razie prezentuję kolejne dwie książki dla młodzieży.

Suzan Collins „Igrzyska Śmierci”

Walka o przetrwanie? Dyktatura? Wpływ Mediów na społeczeństwo? „Igrzyska Śmierci” są idealnym obrazem dyktatury i tego, jak wykorzystuje media. Szesnastoletnia Katniss Everdeen jest mieszkanką najbiedniejszego dystryktu w Panem. Po śmierci ojca stała się główną żywicielką rodziny. Codziennie poluje i handluje.

Kiedy zbliżają się 74. Igrzyska Głodowe, na losowaniu trybutów zostaje wylosowana młodsza siostra Katniss Prim. Katniss Everdeen zgłasza się na ochotnika i musi wziąć udział w niebezpiecznych zawodach na śmierć i życie. Czy przetrwa? Co będzie musiała zrobić, aby wrócić do rodziny? Dlaczego współtrybut w jej dystryktu wyznał do niej miłość na oczach całego Panem?

Odpowiedzi na pytania znajdują się w jednej książce.

Veronica Roth „Niezgodna”

Poszukiwanie swojej ścieżki? Walka o miejsce w społeczeństwie? W „Niezgodnej” społeczeństwo jest podzielone na frakcję. W wieku szesnastu lat Beatrice Prior musi przejść przez test, w którym każdy wybiera swoją frakcję. Wybór jest nieodwracalny i poprzedzony testem, który wskazuje wybór.

Po teście okazuje się, że Beatrice jest Niezgodna. Pasuje do trzech frakcji i musi to ukrywać, ponieważ nie pasuje do systemu i może zostać wyeliminowana. Postanawia opuścić rodzinny Altruizm i dołączyć od Nieustraszonych, gdzie musi przejść trudny nowicjat. Jej instruktorem jest tajemniczy Cztery. Czy Beatrice zda wszystkie testy? Czy ktoś zorientuje się, że nie pasuje do systemu? Jak naprawdę ma na imię Cztery i dlaczego jej pomaga?

Trzeba przeczytać, aby znaleźć odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *