Literatura

Książki dla młodzieży cz. 4

Nie masz co czytać?

Nie masz, co czytać, a uwielbiasz książki dla młodzieży? Przedstawiam dwie propozycje!

Cassandra Clare „Dary Anioła: Miasto Kości”

Demony? Walka dobra ze złem? Skomplikowane relacje? „Miasto Kości” jest początkiem niezwykłe przygody. Piętnastoletnia Clary podczas zabawy w klubie Pandemonium zostaje świadkiem morderstwa. Problem polega na tym, że tylko ona widzi ludzi z tatuażami.

Kiedy Clary spotyka jednego z zabójców, niezwykle przystojnego Jace’a, dowiaduje się, że ktoś włamał się do jej domu. Jej matka zaginęła, a ona prawie została zabita przez demona. Jace wprowadza Clary do świata Nocnych Łowców i obiecuje uratować jej matkę. Kto stoi za porwaniem matki Clary? Czego on poszukuje? Jakie sekrety ukrywała matka?

Odpowiedzi są w jednej książce.

„Gołąb i Wąż”

Niebezpieczne romanse? Mroczne tajemnice? Wielka wojna? „Gołąb i wąż” jest romansem opowiedzianym z dwóch perspektyw. Lou jest czarownicą, która wiedzie życie złodziejki i ucieka przed przeszłością. Reid jest kapitanem chausserów i od wielu lat poluje na czarownice. Ona jest dzika i nieokiełznana, a on spokojny i poważny.

W wyniku nieprzyjemnych okoliczności i obustronnych korzyści Lou i Reid biorą ślub. Mimo sprzeczności i wyraźnych różnic starają się ze sobą żyć w zgodzie. Ona stara się ukrywać swoją tajemnice i przygotować na powrót przeszłości. On próbuje wykonywać swoje zadania łowcy czarownic i sprostać wyznaniom stawianym przez nową żonę. Jak bardzo zbliżą się do siebie? Czy między nimi nawiąże się prawdziwy romans? Jaką mroczną przeszłość skrywa Lou? O jakich rzeczach oboje nie mieli pojęcia?

Jest tylko jeden sposób, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *