Literatura

Książki dla młodzieży cz. 4

Nie masz co czytać?

Nie masz, co czytać, a uwielbiasz książki dla młodzieży? Przedstawiam dwie propozycje!

Cassandra Clare „Dary Anioła: Miasto Kości”

Demony? Walka dobra ze złem? Skomplikowane relacje? „Miasto Kości” jest początkiem niezwykłe przygody. Piętnastoletnia Clary podczas zabawy w klubie Pandemonium zostaje świadkiem morderstwa. Problem polega na tym, że tylko ona widzi ludzi z tatuażami.

Kiedy Clary spotyka jednego z zabójców, niezwykle przystojnego Jace’a, dowiaduje się, że ktoś włamał się do jej domu. Jej matka zaginęła, a ona prawie została zabita przez demona. Jace wprowadza Clary do świata Nocnych Łowców i obiecuje uratować jej matkę. Kto stoi za porwaniem matki Clary? Czego on poszukuje? Jakie sekrety ukrywała matka?

Odpowiedzi są w jednej książce.

„Gołąb i Wąż”

Niebezpieczne romanse? Mroczne tajemnice? Wielka wojna? „Gołąb i wąż” jest romansem opowiedzianym z dwóch perspektyw. Lou jest czarownicą, która wiedzie życie złodziejki i ucieka przed przeszłością. Reid jest kapitanem chausserów i od wielu lat poluje na czarownice. Ona jest dzika i nieokiełznana, a on spokojny i poważny.

W wyniku nieprzyjemnych okoliczności i obustronnych korzyści Lou i Reid biorą ślub. Mimo sprzeczności i wyraźnych różnic starają się ze sobą żyć w zgodzie. Ona stara się ukrywać swoją tajemnice i przygotować na powrót przeszłości. On próbuje wykonywać swoje zadania łowcy czarownic i sprostać wyznaniom stawianym przez nową żonę. Jak bardzo zbliżą się do siebie? Czy między nimi nawiąże się prawdziwy romans? Jaką mroczną przeszłość skrywa Lou? O jakich rzeczach oboje nie mieli pojęcia?

Jest tylko jeden sposób, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *