Literatura

Książki dla młodzieży

Dla siebie czy dla kogoś?

Lubisz książki dla młodzieży albo potrzebujesz takiego prezentu dla kogoś? Trafiłeś w idealne miejsce! Przedstawiam dwie propozycje książek dla młodzieży.

Ashley Poston „Zaczytana i Bestia”

Lubisz romanse? Wątek przechodzenia od wrogów do kochanków? „Zaczytana i Bestia” to idealna pozycja! Współczesna wersja „Pięknej i Bestii” jest opowiedziana z dwóch perspektyw. Rosie Thorne jest zwykłą uczennicą, ma problemy z napisaniem eseju rekrutacyjnego na studia, cierpi po stracie matki i kocha książki. Vance jest aktorem i znanym z różnych wyskoków celebrytą.

W wyniku nieszczęśliwego wypadku Rosie musi spłacić dług i uporządkować bibliotekę, a Vance, który po skandalu musiał się ukryć, ma jej w tym pomóc. Czy naprawdę będą współpracować? Dlaczego Vance tak bardzo nienawidzi Rosie? Czy dziewczyna jest w stanie zapomnieć o tajemniczym cosplayerze, którego poznała na konwencie jakiś czas temu?

Trzeba przeczytać, aby uzyskać odpowiedzi.

Rick Riordan „Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej Pioruna”

Lubisz fantastykę? Mitologię? Humor? W takim razie przygody Percy’ego Jacksona są dla ciebie! Percy już sześć razy został wyrzucony ze szkoły, ma tylko jednego przyjaciela, który chodzi o kulach, a jego ojczym jest patologicznym śmierdzielem. Czy jego życie mogłoby być gorsze?

Jego nauczycielka matematyki zamienia się w potwora. W drodze do bezpiecznej przystani jego mama zostaje porwana. Bogowie greccy okazują się prawdziwi. Percy musi udać się na misję poszukiwania Pioruna Zeusa, aby móc oczyścić się z zarzutów i uratować mamę. Czy uda mu się na czas? Jakie napotka przeszkody? Jak wyglądałyby postacie z mitologii, gdyby żyły w dzisiejszych czasach?

Odpowiedzi są w jednym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *