Literatura

Książki science-fiction must-read

Nie można nie przeczytać

Uwielbiasz książki z gatunku science-fiction? Mam dla ciebie dwie fascynujące trylogie, które po prostu muszą znaleźć się na twojej półce!

James Dashner „Więzień Labiryntu”

Świat opanowany przez chorobę, na którą nie ma lekarstwa? Czy warto poświęcić nielicznych, aby uratować ludzkość?

„Więzień (…)” jest thrillerem, którego akcja dzieje się w przyszłości opanowanej przez Pożogę, niebezpieczną chorobę, która dziesiątkuje ludzkość. Thomas i jego przyjaciele są obiektami badań. Zauważono u nich odporność na wirusa Pożogi, a DRESZCZ stara się dzięki nim odnaleźć lekarstwo. Jakie niebezpieczne próby będą musieli przejść Thomas i jego przyjaciele? Jakie przerażające potwory będą musieli pokonać? Ile ich będzie to kosztowało? Czy w ogóle odnajdą lekarstwo?

Jeżeli uwielbiasz niebezpieczne wyzwania, katastrofalną przyszłość i ciarki na plecach, to trylogia „Więźnia Labiryntu”, jest idealna dla ciebie.

Veronica Roth „Niezgodna”

Społeczeństwo podzielone na frakcje? Jeżeli nie posujesz do żadnej z nich, to umierasz? Walka o władzę? Bunt przeciwko systemowi? Nadciągająca wojna domowa?

Beatrice po teście, który ma pomóc jej wybrać frakcję, dowiaduje się, że jest Niezgodna. Pasuje do trzech frakcji. Niezgodni nie pasują do systemu, dlatego są usuwani i muszą się ukrywać. Beatrice postanawia zmienić frakcję i zmierzyć się z niezwykle trudnym nowicjatem Nieustraszonych, gdzie poznaje Czwórkę. Wkrótce Erudycja chce przejąć kontrolę nad miastem, a Bezfrakcyjni chcą obalić system.

Jeżeli uwielbiasz walkę ze swoimi słabościami, niebezpieczne wyzwania, miłość i poświęcenie, to trylogia „Niezgodnej” jest specjalnie dla ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *