Literatura

Książki z gatunku LGBT+

Czym jest literatura LGBT+?

Najbardziej charakterystyczną cechą jest orientacja seksualna głównego bohatera. Jest to zazwyczaj osoba homoseksualna. Problematyka jest często związana z odnajdywaniem siebie, dojrzewaniem, związkami czy homofobią. Jeżeli ktoś nigdy nie czytał tego typu książek, mogłabym polecić 2 z nich.

Adam Silvera & Becky Albertalli „A jeśli to my”

Silvera i Albertalli są znanymi autorami LGBT+ i razem stworzyli historię o Arturze i Benie. Artur przyjechał do Nowego Jorku na staż. Już wyszedł z szafy, ale nigdy nie miał chłopaka. Ben jest świeżo po rozstaniu z chłopakiem i chce odesłać pocztą jego rzeczy. Przez przypadek Artur i Ben spotykają się i odbywają krótką rozmowę. Rozmawiali tylko chwilę i nie wymienili się numerami, ale każdy z nich postanawia odnaleźć drugiego.

Duet pisarzy stworzył wciągającą powieść. Bohaterowie są zabawni i ludzcy. Można poczuć osobistą więź z każdym z nich. Być może któryś z poprowadzonych wątków spotkał każdego z nas.

Becky Albertalli „Twój Simon”

Simon jest zwykłym nastolatkiem. Jedyne, co wyróżnia go, to to, że jest gejem. Nie powiedział tego jeszcze nikomu. Od niedawna pisze z tajemniczym Blue, który też jest homoseksualny i chodzi do jego szkoły, ale nie wiadomo, kto to właściwie jest. Pewnego dnia zapomina się wylogować z emaila na komputerze w bibliotece szkolnej. Jego kolega Martin znajduje jego konferencję z Blue i grozi, że jeżeli nie umówi go z Abby, rozpowie o jego sekrecie całej szkole.

Problemy Simona mogą przydarzy się każdemu, Możemy mieć jakiś sekret, próbować odnaleźć tajemniczego przyjaciela lub być szantażowanym. Idealna pozycja dla każdego, kto lubi zabawne historie o nastolatkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *