książka
Uncategorized

W tym roku głosowanie na Zajdla online

Pandemia to czarny scenariusz rodem z powieści science fiction czy fantasy. Nie ostudziło to jednak zapału miłośnikom fantastyki. Ich najbardziej prestiżowa nagroda, czyli Zajdel zostanie także w tym roku przyznana zasłużonym autorom i utworom. Głosowanie odbędzie się online.

Honorową patronką Nagrody Zajdla jest Jadwiga Zajdel, żona i opiekunka spuścizny literackiej, zmarłego już, zasłużonego pisarza fantastyki naukowej i fizyka. Zajdel uznawany jest za ogromne wyróżnienie w środowisku literackim. Pośród laureatów znalazły się znane nazwiska, takie jak Andrzej Sapkowski, Jacek Dukaj, Andrzej Pilipiuk czy Jarosław Grzędowicz.

Nagrodę co roku przyznaje fandom fantastyki, poprzez głosowanie na POLCONIE lub poprzez wykupienie akredytacji wspierającej. W tym roku fani mieli głosować na listopadowym konwencie, Opolconie. Niestety ze względu na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, impreza się nie odbędzie. Nic straconego, ponieważ w internecie dostępny jest już formularz, dzięki któremu swój głos będzie można oddać wirtualnie. Szczegółową instrukcję znaleźć można tutaj: https://zajdel.art.pl/glosowanie/.

Tegoroczne nominacje, w związku z trudnościami w organizacji imprez masowych, zostały ogłoszone w sieci. W tym roku, w kategorii powieść, będzie można oddać głos na Martę Kisiel, Radka Raka, Jagnę Rolską, Annę Szumacher i Magdalenę Świerczek-Grzyboś. Autorzy nominowani w kategorii opowiadań to: Dawid Cieśla, Krzysztof Matkowski, Krzysztof Rewiuk i Marta Potocka.

Głosowanie trwa do 15 listopada. Warto jednak pamiętać, że rejestracja poprzez specjalny formularz kończy się 10 listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *